Morgan Freeman przekształca swoje 50-hektarowe ranczo w rezerwat dla pszczół

Jedną z najbardziej niewiarygodnych rzeczy dotyczących oddolnych ruchów społecznych, z której wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jest fakt, że przyciągają one, często niespodziewanie, nieprzeciętnych sprzymierzeńców.
Ci sprzymierzeńcy niejako użyczają tym ruchom swój talent. Okazuje się bowiem, że w ich przypadku wystarczy być sobą, by móć wywierać wpływ na ludzi. Mowa o celebrytach, obok których społeczeństwo zwykle nie potrafi przejść obojętnie.
Można ich kochać lub nienawidzieć, ale jedno trzeba im przyznać – wielu z nich to jednoosobowe media, które wpływają na rzesze ludzi poprzez wplecenie w wywiad jednego czy dwóch zdań w jakiejś sprawie.
Więc kiedy Morgan Freeman, ze swoim wart miliony dolarów głosem, z którego emanuje swojskość i otucha, mówi o tym, jak ważne jest otoczenie pszczół opieką, to ludzie go słuchają.

morgan_freeman

Na nagraniu z 2014, żartując z Jimmy’m Fallonem, Morgan Freeman zdradził, że stał się obrońcą pszczół od kiedy przekształcił swoje ranczo (o wielkości 50 hektarów) w Missisipi w ich azyl.
Freeman sam stał się pszczelarzem i spędza teraz dni swój karmiąc swoje owady cukrem i wodą. Zaś jego ogrodnik posadził na posiadłości rośliny przyjazne dla pszczół: koniczyny, lawendy czy magnolie.

Choć nagranie pochodzi sprzed roku, to nadal krąży po mediach społecznościowych po tym, jak udostępniła je na facebooku strona The Free Thought Project. Po raz kolejny odezwał się głos poparcia dla pszczół w czasach, kiedy tak wiele jest jeszcze do zrobienia.
Freema zdecydował się na hodowlę pszczół, ponieważ niepokoi go spadek liczby populacji tych owadów.
„Wspólnie próbujemy przywrócić pszczoły na naszej planecie… Choć wielu nie zdaje sobie sprawy, że to one są, według mnie, podstawą wzrostu na Ziemi, wegetacji…” – powiedział Freeman.
Niestety, ludzie i chemikalia produkowane przez takie firmy jak Monsanto czy Syngenta, są główną przyczyną wymierania pszczół.
Ale dzięki aktorowi i innym ludziom, którzy myślą podobnie jak on, i którzy próbują osobiscie rozwiązać ten problem, być może uda nam się zrobić jakiś postęp w tej sprawie.

Tekst źródłowy: http://althealthworks.com/
z dn. 27.05.2015

Od siebie dodam, że na naszym polskim podwórku dość sprawnie w kwestii pszczół działa organizacja Greenpeace. Z ich strony: http://www.greenpeace.pl/projekt_pszczola/ można pobrać bezpładnie poradnik „Projekt pszczoła”, w którym ogrodnicy znajdą wskazówki na temat uprawy roślin w sposób korzystny dla tych owadów, a konsumenci – porady na temat podejmowania przyjaznych dla nich wyborów na zakupach spożywczych.

Reklama

2 uwagi do wpisu “Morgan Freeman przekształca swoje 50-hektarowe ranczo w rezerwat dla pszczół

  1. Pingback: Tacy ludzie niosą nadzieję dla świata :-) Morgan Freeman przekształca swoje 50-hektarowe ranczo w rezerwat dla Pszczół « Tajne Archiwum Watykańskie

  2. Słowa uznania dla ”Morgan Freeman”. Przydałoby się więcej takich ludzi.Ciekawe co on by zrobił ? jak by przyleciał samolot i zrobił mu opryski ,chodzi o ”Chemitrals”
    Czy jego sława ,pomogła by ?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s