Cypryjskie władze chcą zbadać zjawisko chemtrails

Cypryjski Minister Rolnictwa i Środowiska, Nicos Kouyialis, zadeklarował, że rząd przyjrzy się sprawie rozpylania substancji chemicznych nad wyspą i w ten sposób wyjdzie naprzeciw żądaniom zaniepokojonych obywateli, aktywistów i rolników.

5170554863_898f66f314_o

W środę nad tą sprawą dyskutowano w Komisji ds. Ochrony Środowiska.

Inicjator dyskusji i przewodniczący Partii Zielonych, George Perdikis, powiedział dziennikarzom, że jest zadowolony ze zobowiązania ministra.
Perdikis ma nadzieję, że tym razem badania zostaną przeprowadzone rzetelnie, przy współudziale rządu i naukowców z całego świata.
„Zakładając, że udowodnimy istnienie chemtrails” – dodał – „to mam nadzieję, że rząd natychmiast podejmie kroki w celu powstrzymania tego procederu.”
Perdikis przypomniał też o wcześniejszym dochodzeniu w tej sprawie przez rząd, w 2010, kiedy to jego zdaniem wyniki analiz próbek powietrza sfałszowano.

Według Zielonych celem rozpylania substancji w powietrzu w postaci smug chemicznych jest chęć zapanowania nad pogodą (tzw. geoinżynieria). Twierdzą oni, że to samoloty z SBA (suwerennych baz brytyjskich na wyspie: Akrotiri i Dhekelia) się tym zajmują, które chcą w ten sposób np. zapobiec tworzeniu się chmur i zwiększyć widoczność w dniach nalotów na Syrię. Perdikis twierdzi, że przyczyna może być jeszcze inna: system radarowy na terenie SBA, bo rozpylanie w powietrzu mikroskopowych cząstek wzmacnia sygnał radaru. Istnieje jeszcze teoria, że chemtrails służą do kontroli ludzkich umysłów, ale Zieloni nie są szczególnymi jej zwolennikami.

W swoim liście z dn. 16 lutego 2016 ww. Minister Kouyialis poinstruował rządową Komisję ds. Ochrony Środowiska, by ta dogłębnie zbadała zjawisko smug chemicznych. Powołał się w nim na formalną skargę złożoną przez Zrzeszenie Cypryjskich Rolników (EKA), zaniepokojonych tym procederem. Oni także twierdzą, że smugi chemiczne ciągną się za samolotami wylatującymi z SBA. Panicos Hambas, generalny sekretarz EKA, oświadczył dziennikarzom:
„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni obserwując ostatnie anomalia pogodowe, choćby dzisiejszą temperaturę.”

W liście Kouyialis pisał:
„Na pierwszy rzut oka, choć nie mamy jeszcze potwierdzenia, można przypuszczać, że te działania wpływają na klimat naszego regionu poprzez zmianę składu powietrza i inicjowanie w atmosferze różnych zjawisk np. deszczu.”
Poprosił on Ministra Spraw Zagranicznych, by ten skontaktował się z administracją SBA i przyjrzał się tej całej sprawie.
W odpowiedzi rzecznik SBA, Connie Pierce, wydała oświadczenie:
„Brytyjskie bazy chcą podkreślić, że żaden z samolotów wylatujących z RAF Akrotiri nie prowadzi takich działań.”

Wyrażenie „smuga chemiczna” (z ang. chemtrail) pochodzi od słów „chemiczny” (z ang. chemical) i „ślad” (z ang. trail). Oznacza smugę powstałą przez rozpylenie przez samolot na dużych wysokościach chemicznych substancji. Kilka takich smug na niebie daje obraz charakterystycznych krzyżujących się białych linii. Zjawisko: to nie dotyczy opylania upraw, zasiewania chmur czy gaszenia pożarów z powietrza. Smuga chemiczna nie ma także nic wspólnego ze smugą kondensacyjną powstałą po przelocie zwykłych samolotów pasażerskich.

Tekst źródłowy: http://cyprus-mail.com/
z dn. 17.02.2016

 

 

 

Reklama

2 uwagi do wpisu “Cypryjskie władze chcą zbadać zjawisko chemtrails

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s