Po zamknięciu szlaku bałkańskiego do Włoch tygodniowo dociera nawet 10 000 imigrantów

W zeszłym tygodniu do Włoch dotarło ponad 5 000 Afrykanów. W tym tygodniu straż przybrzeżna przewiduje przybycie kolejnych 10 000, a to oznacza, że szlak wiodący przez Morze Śródziemne do Europy stała się znów atrakcyjna dla imigrantów.
Austriackie media cytują służby wywiadowcze, które potwierdzają, że rząd przygotowuje się na kolejną falę uchodźców wybierających tzw. trasę alpejską.

16026240061_04ebc0d76f_o

Według austriackiej gazety Kronen Zeitung, docieranie do granicy Włoch ponad 10 000 uchodźców tygodniowo, którzy dalej przez Austrię będą próbować się dostać do Niemiec, postawiła w stan gotowości austriackie władze.
Rząd w Wiedniu zdecydował o rozlokowaniu wojska wzdłuż Przełęczy Brenner graniczącej z Italią.
Gazeta cytuje agenta służb specjalnych, który mówi, że: „obecna dobra pogoda na Morzu Śródziemnym zachęca łodzie z imigrantami do opuszczania wybrzeży Afryki w kierunku Włoch”.
Służby Frontexu (Agencji Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich) oraz patrole sojuszniczego NATO nadal nie mogą przechwytywać i zawracać tych łodzi. Mogą jedynie zgłaszać ich obecność lub interweniować ale tylko w przypadku, gdy łódź zaczyna tonąć. Wtedy biorą imigrantów na pokład by, w komfortowych już warunkach, przetransportować ich do Europy.
„Nawet w przypadku, gdy żaden z nich nie jest uchodźcą wojennym” – dodaje informator Kronen Zeitung. Większość z nich pochodzi z Nigerii, Gambii, Senegalu, Mali, Gwinei, Wybrzeża Kości Słoniowej i Maroko.

Tekst źródłowy: http://newobserveronline.com/
z dn. 4.04.2016

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s