RAK – 20 największych kłamstw o nowotworach

Wszędzie słychać kłamstwa na temat raka, a szerzą je ci, którzy czerpią z niego niebotyczne zyski: onkolodzy, centra onkologiczne i firmy farmaceutyczne.
Chcąc zachować nieprzerwany strumień pieniędzy do swoich kieszeni nie mogą oni dopuścić, by społeczeństwo dowiedziało się prawdy. Nie chcą, by ludzie wiedzieli skąd się bierze, jak można zapobiegać, a nawet jak można wyleczyć się z nowotworu.
Jeśli Ty lub ktoś kogo kochasz miał nowotwór (lub istniało choćby takie podejrzenie) to powinieneś wiedzieć, w jaki sposób „przemysł nowotworowy” Cię okłamuje. Pamiętaj o istnieniu onkologów takich jak dr Farid Fata, który niezgodnie z prawdą diagnozował u ludzi nowotwór po to, by czerpać zyski z ich „leczenia” śmiercionośną chemioterapią. Takich przestępców pracujących w przemyśle nowotworowym jest więcej. To onkolodzy, chirurdzy nowotworowi, specjaliści od raka piersi i oszuści od mammografii. Ich celem jest przestraszyć Cię fałszywym wynikiem pozytywnym, by następnie przekonać do operacji, chemioterapii czy radioterapii, których w ogóle nie potrzebujesz!

Aby tego uniknąć lub nawet: by uratować swoje życie, przeczytaj i zapamiętaj poniższe 20 największych kłamstw na temat raka, w które dotychczas wierzyłeś.

cancer

20 największych kłamstw o nowotworach

Kłamstwo 1: Nowotwór wynika z przypadku, pecha, trudno jest wskazać jego przyczynę.
Prawda: Zawsze istnieje przyczyna powstania nowotworu. Nie ma czegoś takiego jak „nowotwór spontaniczny”, powstały bez przyczyny, a onkolodzy, którzy temu zaprzeczają uprawiają jakieś voo-doo, nienaukową magię, nie mającą żadnego odbicia w rzeczywistości.

Kłamstwo 2: Na raka nie ma lekarstwa.
Prawda: W naturze istnieją tysiące lekarstw na raka, w wielu miejscach na świecie używa się ich nawet codziennie. Pozostają poza kontrolą farmaceutycznych molochów. Twoje ciało wie, jak poradzić sobie z rakiem. Potrzebuje tylko odpowiednich środków (i unikania toksycznych chemikaliów), by go pokonać.

Kłamstwo 3: Nowotwory leczy się chemioterapią.
Prawda: Chemioterapia to taki rodzaj chemicznego nalotu dywanowego, który zatruwa całe ciało. Zmniejszenie się guzów nie oznacza wyleczenia nowotworu. Dopóki komórki macierzyste raka nie zostaną usunięte lub zniszczone, guz odrośnie na nowo. A po zatruciu Twojego ciała chemioterapią jego odporność na zawsze zostaje upośledzona. Dlatego właśnie rak atakuje często inne organy w ciągu 12 do 24 mięsięcy od chemioterapii.

Kłamstwo 4: Nie ma czegoś takiego jak przeciwrakowe jedzenie lub zioła.
Prawda: Wraz z pojawieniem się życia na ziemi Matka Natura stworzyła leki antynowotworowe. Istnieją dosłownie tysiące składników przeciwrakowych w roślinach, które możesz znaleźć w Twoim sklepie spożywczym (oczywiście na półkach z żywnością nieprzetworzoną). Właściwości tych produktów (jak kurkuma, czosnek, cebule, imbir i brokuły) rzadko przyciągają uwagę mediów, ponieważ nie można ich opatentować i sprzedać z dużym zyskiem.

Kłamstwo 5: Substancje chemiczne zawarte w kosmetykach nie powodują raka.
Prawda: Popularne środki higieny osobistej są dosłownie przeładowane chemią wywołującą raka. Są tam m.in.: substancje zaburzające gospodarkę hormonalną, znane kancerogeny czy środki zapachowe, które przyspieszają mutagenezę. Prawie wszystkie popularne środki do prania i zmiękczacze to dosłownie rakotwórcze koktajle sprzedawane w pięknych, szczęśliwych opakowaniach.

Kłamstwo 6: Pestycydy i herbicydy także nie powodują raka.
Prawda: Pestycydy są skuteczne tylko dlatego, że zakłócają proces metaboliczny i zabijają wskazany organizm. Z definicji są śmiercionośne, inaczej nie byłyby pestycydami. Budowa molekularna najpopularniejszego środku ochrony roślin na świecie: glifosatu, przypomina gaz VX, czyli najbardziej trującą substancję stworzoną przez człowieka jako… broń masowego rażenia.

Kłamstwo 7: Jeśli masz mieć raka, to nic nie możesz zrobić by to powstrzymać.
Prawda: W Twoich genach nie ma nic, co może Cię predysponować do raka. Twój genetyczny kod to szablon na cieszenie się perfekcyjnym zdrowiem. Ale kiedy komórki ciała kąpie się w toksycznych, rakotwórczych chemikaliach pochodzących z pożywienia czy kosmetyków, to zmienia się (poprzez mutacje) dobre geny w złe, prowadząc do nowotworu. Pamiętaj, że to Ty podejmujesz decyzję, czy wystawiać się na ekspozycję substancji rakotwórczych, czy ich unikać.

Kłamstwo 8: Onkolodzy chcą, byś pokonał raka.
Prawda: Onkolodzy zarabiają krocie na chemioterapii, operacjach i radioterapii. W ich finansowym interesie leży, by rak powracał nakręcając spiralę biznesu. Jeśli pomogliby Tobie wyeliminiować raka, straciliby źródło dochodów, które mają dzięki Twojej chorobie!

Kłamstwo 9: Mammografia pozwala wcześnie wykryć raka, ratując życie.
Prawda: Mammografy emitują rakkotwórcze promieniowanie jonizujące. Im więcej mammografii przeprowadzisz, tym większe prawdopodobieństwo zdiagnozowania nowotworu… spowodowanego mammografią! Ponadto, niezgodnych z prawdą wyników pozytywnych jest tak dużo, że jak pokazują statystyki, mammografia może zaszkodzić 10 kobietom na jedną, której pomoże.

Kłamstwo 10: Zdiagnozowanie raka jest zawsze zgodne z prawdą.
Prawda: Zdiagnozowanie raka jest często fabrykowane przez onkologów czerpiących zyski ze swoich niczym nieuzasadnionych terapii nowotworowych. Przykładowo dr Farid Fata został uznany winnym za kryminalne oszustwo, w którym fałszywie diagnozował raka u zdrowych ludzi w swojej popularnej klinice onkologicznej w Detroit. Celowo okłamywał pacjentów mówiąc im, że mają nowotwór i że umrą bez chemioterapii. Zatruł tysiące ludzi, za co odsiaduje wyrok w więzieniu.

Kłamstwo 11: Firmy farmaceutyczne szukają lekarstwa na raka.
Prawda: Firmy farmaceutyczne chcą utrzymać swoją dojną krowę przy życiu, więc nie mają interesu by eliminować tak dochodowy biznes jakim są nowotwory.

Kłamstwo 12: Amerykańska grupa Komen zbiera pieniądze na walkę z rakiem.
Prawda: Ale to właśnie skorumpowana grupa Komen stoi na samym czele przemysłu nowotworowego. Grabi pieniądze z darowizn, przeznaczając większość z nich na uruchamianie klinik mammograficznych na biednych przedmieściach. Tam będzie się diagnozować u ludzi i wyciskać pieniądze na chemioterapię. Komet to medyczny przekręt, który nie ma interesu w tym, by wyleczyć raka. To jest to samo kłamstwo, które słyszymy już od lat 60-tych: „Gdybyśmy tylko mieli miliardy dolarów, to znaleźlibyśmy lekarstwo!”

Kłamstwo 13: Rak to wróg, który wtargnął do Twojego ciała i powinien być z niego usunięty w ataku chemicznym.
Prawda: Rak to w rzeczywistości Twoje własne komórki, których zachowanie wymknęło się spod kontroli. Nie jest to coś, co się łapie jak jakąś infekcję. Nowoczesna medycyna popełnia gigantyczny błąd lecząc nowotwory jak chorobę zakaźną, bombardując ciało chemikaliami w celu pozbycia się raka. Ale rak to komórki Twojego ciała, które sfiksowały, a więc próbując zabić raka próbujesz niemalże zabić całego siebie!

Kłamstwo 14: Jak tylko firmy farmaceutyczne wynajdą lek na raka, oddadzą go światu za darmo.
Prawda: Firmy farmaceutyczne interesuje zysk, a nie ratowanie ludzkości. Pomysł, że Big Pharma wyda miliardy dolarów na opracowanie leku, a potem rozda go za darmo, jest po prostu śmieszny. Wszyscy ci ludzie przekazujący pieniądze na jego poszukiwania nie rozumieją, że lekarstwo to nigdy nie będzie bezpłatne. Firmy farmaceutyczne chcą zysków, a te pochodzą z leczenia i trzymania ludzi w chorobie. Nie pochodzą z badań nad lekami, które potem by rozdano za darmo.

Kłamstwo 15: Podwójna mastektomia zapobiega rakowi piersi.
Prawda: Odcinanie sobie części ciała, które mogą kiedyś mieć nowotwór to chyba najgłupszy sposób na uniknięcie choroby. Jest tu też wątek seksistowski: Czy zwróciliście uwagę, że onkolodzy nigdy nie radzą mężczyznom, by ci obcięli sobie jądra by zapobiec rakowi jąder? Może wkrótce będą zachęcać ludzi do obcinania sobie głów, by uniknąć raka mózgu…

Kłamstwo 16: Słońce powoduje raka, a filtr słoneczny przed nim chroni
Prawda: W rzeczywistości rozsądne wystawianie się na promienie słoneczne zapobiega nowotworom, bo inicjuje tworzenie się witaminy D. Większość ludzi ma stanowczo za mało witaminy D, a niski poziom witaminy D wspomaga pojawianie się guzów (dlatego guzy pojawiają się najczęściej zimą). Witamina D to tak potężny środek, że sama jedna może zapobiec 80% wszystkich nowotworów. Ale należy przyjmować ją w większych dawkach niż te, które się zaleca.

Kłamstwo 17: Jedynym powodem, dla którego nie odkryto jeszcze leku na raka jest niewystarczająca ilość pieniędzy.
Prawda: To kłamstwo powtarzane jest od lat 60-tych… kiedy mówi się nam, że lek na raka znajduje się tuż za rogiem, a my potrzebujemy jedynie jeszcze trochę pieniędzy na badania by je wynaleźć. W tym kłamstwie całkowicie lekceważy się fakt, że przemysł nowotworowy nie chce leku na raka. Zbyt dużo pieniędzy zarabia się na pacjentach, darowiznach, badaniach nowotworowych i terapiach. Rak to przemysł wart miliardy dolarów, i nikt, kto w nim siedzi, nie będzie tu nic zmieniał.

Kłamstwo 18: Nowoczesne sposoby leczenia raka są bardzo skuteczne i oparte na naukowych dowodach.
Prawda: Prawdziwe dowody naukowe wskazują, że chemioterapia leczy jedynie 2% nowotworów. Dla pozostałych 98% pacjentów jest to śmiercionośna trucizna, która niszczy ich serca, wątrobę, mózg i nerki. Tak jak niemalże wszystko w przemyśle farmaceutycznym naukowe „dowody” na skuteczność terapii rakowych są sfałszowane lub sfabrykowane na rzecz finansowych interesów Big Pharmy.

Kłamstwo 19: Nie ma związku między odżywianiem się a rakiem.
Prawda: Jeśli nie jesteś palaczem, to Twoje pożywienie to czynnik numer 1 decydujący o tym, czy będziesz miał raka czy nie. Jedzenie spożywane każdego dnia ma bezpośredni, mierzalny i niepodważalny związek z rakiem: albo mu zapobiega albo go powoduje.

Kłamstwo 20: Przemysł nowotworowy chce przestać istnieć.
Prawda: To jest dopiero kłamstwo, że przemysł nowotworowy chce przestać istnieć poprzez rozwiązanie problemu raka. Kłamstwo opiera się na śmiechu wartym założeniu, że każdy ekspert od raka, onkolog, organizacje walczące z rakiem, centra badań nad rakiem czy firmy produkujące leki na raka – wszyscy oni chcą zbankrutować poprzez całkowitą eliminację nowotworów. Każdy myślący człowiek wie, że ludzie umoczeni w pieniądzach pochodzących z nowotworów nigdy tych pieniędzy nie porzucą, nawet jeśli oznacza to utrzymywanie reszty społeczeństwa w chorobie, a być może nawet doprowadzi ich do śmierci.

Tekst źródłowy: http://www.naturalnews.com/
z dn. 6.04.2016

Reklama

34 uwagi do wpisu “RAK – 20 największych kłamstw o nowotworach

 1. Pingback: Rak – 20 największych kłamstw o nowotworach - Gazeta Chicago

 2. Ale pierdoły. „Ujawniając” 20 kłamstw, autor szerzy 4 kolejne.

  LEK NA RAKA. JEDNEGO RAKA?
  Nowotwory, jak sam pan pisze, to coś innego niż choroby. Też są „klasą zbiorczą”. Inna substancja uśmierci komórki nowotworu jajnika a inna substancja komórki nowotworu mózgu (choćby z racji istnienia bariery krew-mózg).

  Ucinanie piersi nie jest zalecane wszystkim kobietom, a jedynie tym, u których istnieje ryzyko dziedziczne zapadnięcia na nowotwór.

  Mimo wszystko musi Pan przyznać, że skoro komórki nowotworowe są w nas cały czas (a są, z tym, że potrafimy się ich zazwyczaj pozbywać) to stan w którym organizm nie radzi sobie z ich „utylizacją” i wywołują one określone objawy chorobowe – należy nazwać stanem chorobowym organizmu – to stwierdzenie tłumaczy zaś dlaczego używanie semantycznej „choroby” jest jak najbardziej poprawne.

  Bo rak, wbrew twierdzeniom zielonego oświeconego, jest również chorobą dziedziczną, genetyczną a nie „zawsze czymś wywołaną”.

  Idź człowieku poczytać o tym o czym piszesz. Badania, choćby tych Twoich zielonych naukowców, jeśli uniwersyteckim badaczom z całego świata nie ufasz. Tylko nie dzwoń do ufoludków, to nie ci szurnięci – zadzwoń do LEKARZY stosujących medycynę naturalną.

  Elo, best regards, pozdrawiam serdecznie i papatki!

  Polubienie

  • substancja? jaka substancja człowieku metastaza komórkowa- rak to drobna mutacja komórek dziennie mamy ich kilkanaście tylko nasz organizm je zwalcza a przynajmniej powinien bo przez chemię w jedzeniu i dodatkowe środki zawarte w szczepionkach upośledza się układ odpornościowy i ten nie jest w stanie sobie z tym poradzić

   Polubione przez 1 osoba

  • Genetyka w chorobach nowotworowych jest tak niewielka , że nie ma się nad czym rozwodzić drogi panie . To środowisko i styl życia są czynnikami predysponującymi do powstawania raka . Rak to nie choroba jakieś wybranej części ciała , to choroba całego organizmu , braku odporności.

   Polubienie

  • Do niektórych tylko rozumienie chemiczne człowieka dociera. Czy fizyczno chemiczne. Ruscy pojechali na księżyc i nie znaleźli Boga. JEst wiele płaszczyzn an jakich trzeba rozważać zdrowie człowieka.

   Polubienie

  • mysle ze to ty piszesz pierdoly , jestesmy tym co jemy a ze zywnosc jest przetoksykowana wiec i rak powstaje od zakwaszenia organizmu smieciami , ktore sie mnoza na kazdym rogu i na kazdej polce sklepowej .
   Zadzwon do swojego lekarza i popros o wiecej chemi , bo bez niej pewnie nie jestes sie w stanie obyc .

   pozdrawiam

   Polubione przez 1 osoba

   • Ja jestem po nowotworze , i jestem pewna ze wyleczyło mnie cos innego niz chemia , która tez miałam, apropo powstawania raka to mysle ze jest to bardziej genetyczne jak od naszego jedzenia , moja mam zmarła na raka miala 55lat, wychowala sie na wsi mieli cala zywnosc swoja eko, kozie mleko od urodzenia swój chleb , nigdy tez nie paliła i zmarła na raka jelita w tak młodym wieku ……jak to wytłumaczyc ….???

    Polubione przez 2 ludzi

  • Tak głupiego wywodu jeszcze nie czytałem;Mam wrażenie że kolega jest opłacany ( na usługach ),firmy która sprzedaje chemię. Nie mam zamiaru przekonywać,ani namawiać do niczego. Niech każdy idzie swoją drogą przez życie. Ale jeśli zamierzasz szkodzić innym , to się głęboko zastanów.Bo to na pewno powróci do ciebie,z podwójną siłą. Zawsze nadchodzi czas rozliczenia.

   Polubienie

   • Witam;Nie sprzedaję i nie kupuję,Ja sam te zioła zbieram.Zioła mogą ułatwić start w nowe życie.Ale do tego jest potrzebna -WIEDZA- Człowiek jest to skomplikowane urządzenie;i za nim zaczniemy go używać ,przeczytajmy instrukcję obsługi. Na pewno ,to nam wyjdzie na zdrowie.Poznanie siebie,jak jest się zbudowanym,jak działamy. Na pewno ułatwi nam leczenie i pomoc którą chcemy udzielić.To my sami mamy się leczyć,ucząc się na swoich błędach.To tak bardzo mocno na skróty. Pozdrawiam.

    Polubienie

  • Też nie ze wszystkim się zgadzam, choć lekarzem nie jestem, ale przyznasz, że sprawa lekarza z Detroit to nieporozumienie. A nie wycofanie do teraz Roundup’u z naszych pól to jakaś kpina, motywowana czym – że nie jest on rakotwórczy? Tak więc piszesz, że 90% to 18 z tych punktów. Chętnie przeczytam, w którym miejscu są to bzdury.

   Polubienie

  • Każdy kto czerpie zyski z chorób innych ludzi, będzie przekonywał o słuszności sprzedawania i aplikowania NIE najlepiej działających specyfików. Chemia nie leczy, chemia zabija, gdyby było inaczej, nie było by tak dużej śmiertelności z powodu nowotworu, bo przecież byłby wyleczony, prawda? Więc proszę nie narzucaj hipokryzji.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Od kiedy w farmacji i medycynie stawia się większy nacisk na sprzedaż, zyski i reklamę, a rządzą finansiści i marketingowcy to na pewno będą przekonywać do zakupu i stosowania środków które często nie działają. Najlepszy przykład to 90% reklam z „suplementami diety”.

    Ale z chemią jest inna sprawa. To nie sama chemia zabija tylko nowotwór. Podanie chemii albo pomoże, jeśli organizm wytrzyma, albo przyspieszy śmierć. Jednak nie podanie chemii nie zmniejszy śmiertelności. Wystarczy odwiedzić kiedyś hospicjum, w którym jest sporo osób z nowotworami, które z powodu innych chorób itp. nie zakwalifikowały się do chemii. Zobaczcie co nowotwory robią z takimi ludźmi.

    Polubienie

   • A kto czerpie zyski z chorób? Wiadomo :lekarze i mafie farmaceutyczne, dla których twoja choroba to mega bizness ,a twoje cierpienie – kogo to obchodzi . Mnie zastanawia jedno : dlaczego coraz więcej ludzi choruje (nie tylko na raka) skoro przemysł farmaceutyczny tak się rozwinął ,coraz więcej badań i pseudo-lepszych leków na choroby ,medycyna poszła na przód ,lekarze się douczają ,szkolą itp- ale chorych i cierpiących coraz więcej??????ODPOWIEDŹ: bo odeszliśmy od natury ,jesteśmy wynaturzeni,przecież zwierzęta żyjące w naturze nie chorują (nie mają lekarzy i aptek a nie chorują) ,nawet nie tyją.SĄ ZDROWE BO ŻYJĄ BEZ CHEMII, BEZ LEKÓW CHEMICZNYCH!!!!!!!!ICH LEKIEM SĄ ROŚLINY rosnące w lesie ,na łące. Drodzy lekarze i mafie farmaceutyczne -nie uda się wam okłamać wszystkich ludzi – są ludzie mądrzejsi od was ,którym nie są potrzebne studia medyczne ,bo oni studiują na co dzień prawdziwe życie,zgodne z naturą ,
    (a nie tylko książki)

    Polubione przez 1 osoba

 3. Pingback: Rak – 20 największych kłamstw o nowotworach | 20xx.pl

 4. Najwięksi hipokryci to ci którzy „przysiegali na Hipokratesa” szkodzą dalej. Co komentarz to lepszy, oburzyły się „gwiazdy lekarskie”. Z wami porządek powinno się zrobić jak z tymi z Oświęcimia to byście zaczęli leczyć w końcu.

  Polubienie

 5. Dużo każdy powiedział ale nikt nie miał dość dużo argumentów aby temu zaprzeczyć.Proszę oświecajcie innych i przesyłajcie informacje pomocne a nie samą krytyke.

  Polubienie

 6. A kto czerpie zyski z chorób? Wiadomo :lekarze i mafie farmaceutyczne, dla których twoja choroba to mega biznes ,a twoje cierpienie – kogo to obchodzi . Mnie zastanawia jedno : dlaczego coraz więcej ludzi choruje (nie tylko na raka) skoro przemysł farmaceutyczny tak się rozwinął ,coraz więcej badań i pseudo-lepszych leków na choroby ,medycyna poszła na przód ,lekarze się douczają ,szkolą itp- ale chorych i cierpiących coraz więcej??????ODPOWIEDŹ: bo odeszliśmy od natury ,jesteśmy wynaturzeni,przecież zwierzęta żyjące w naturze nie chorują (nie mają lekarzy i aptek a nie chorują) ,nawet nie tyją.SĄ ZDROWE BO ŻYJĄ BEZ CHEMII, BEZ LEKÓW CHEMICZNYCH!!!!!!!!ICH LEKIEM SĄ ROŚLINY rosnące w lesie ,na łące. Drodzy lekarze i mafie farmaceutyczne -nie uda się wam okłamać wszystkich ludzi – są ludzie mądrzejsi od was ,którym nie są potrzebne studia medyczne ,bo oni studiują na co dzień prawdziwe życie,zgodne z naturą i nie chorują , więc nie są im potrzebne wasze śmiercionośne chemiczne „wynalazki”

  Drodzy lekarze i farmaceuci -nie wymyślicie nic lepszego od natury, bo natura pochodzi od Boga ,który stworzył ją z miłości do nas ,wszystkich ludzi ,chorych i zdrowych i tylko tam można szukać ukojenia i uzdrowienia.W naturze jest największa moc uzdrawiania.(nawet z nowotworów)

  Polubione przez 1 osoba

 7. Aishia-zgadzam się słowo w słowo-pięknie i mądrze napisane. Również zauważam, że wszystko idzie do przodu, wszystko jest naj, naj, naj a chorych jest coraz więcej.
  BIG Pharma nie odpuszcza i nigdy nie odpusci -,, karmi”ludzi fałszywą propagandą, że tylko chemio i radioterapia+chirurg jest jedynym ratunkiem ludzi chorych i cierpiących z powodu raka. A tak niestety nie jest-ma Pani rację w 100 %.

  Polubienie

 8. Rozumiem, że Pan po prostu przetłumaczył tekst źródłowy? A jakieś inne źródła do podparcia argumentów? Bo jak dla mnie to cały wpis to jakiś bełkot, obwiniający lekarzy i rynek farmaceutycznych za wszytsko. Nie zgadzam się z tym.

  Polubienie

 9. Mogłabym się wypowiedzieć praktycznie odnośnie do każdego punktu, jednak nie będę tracić na to czasu. Proszę się douczyć, a potem wypowiadać. Najlepiej korzystając z publikacji naukowych.

  ad.1 Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że onkolodzy zaprzeczają przyczynowości powstawania nowotworów?
  ad.2 Po pierwsze nie można określać chorób nowotworowych jako rak, ponieważ rak jest jednym z typów nowotworów, równie dobrze jak glejak, czy czerniak. Jeżeli chodzi o to, czy ciało umie sobie poradzić z nowotworem – codziennie w organizmie człowieka powstają komórki nowotworowe, które organizm zwalcza. O nowotworze mówimy wówczas, gdy organizm nie może poradzić sobie z komórkami nowotworowymi i powstaje wtedy zbiór komórek nowotworowych. Istnieje immunoterapia, która ma na celu ogólnie mówiąc pobudzenie układu odpornościowego. Jednak często łączona jest z innymi rodzajami terapii.
  ad.3 Chemioterapia, która polega na zastosowaniu cytostatyków, celuje przede wszystkim w komórki szybko dzielące się, takie jak komórki nowotworowe. Niestety inne komórki np. komórki mieszków włosowych, czy nabłonka, również szybko się dzielą, stąd takie skutki uboczne jak np. wypadanie włosów (osobiście uważam, że nie jest to najcięższy skutek). Proszę zapoznać się przede wszystkim z aspektami genetycznymi nowotworów, jeśli będzie miał Pan o tym jakieś pojęcie, to proszę się dopiero wypowiedzieć.. Proszę się również zapoznać z problemem lekooporności nowotworów, z czego ona wynika.
  ad.4 W pożywieniu istnieją substancje przeciwnowotworowe, jednak by one miały większy wpływ trzeba by było zjeść ich ogrom. Nie tylko jednak to jest problemem. Niedługo pojawi się wpis o tym na moim blogu.
  ad.7 Proszę zapoznać się z tematyką dziedziczenia nowotworów, jak również ogólną genetyką
  ad.9 Mammografia, jak również inne formy diagnostyki obrazowej pozwala na uwidocznienie już małych guzów. Nie biorąc już na tapetę merytoryczności, nawet jeśli przyjąć, że niektóre zabiegi diagnostyczne mogą zaszkodzić, istnieje bardzo dużo ich zalet. Naprawdę mogą pomóc wykryć nowotwór we wczesnym etapie

  Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć choć trochę o nowotworach z naukowego punktu widzenia, czytając informacje poparte dowodami, zapraszam na mojego bloga. Tłumaczę jak najprostszym językiem https://nowotworyokiemmikrobiologa.blogspot.com

  Polubienie

  • Do mikrobiolog.Różnica pomiędzy nauką ( akademicką ), a wiedzą jest tak ogromna jak stąd na księżyc,Naukę zdobywamy w szkole od innych ( nauczycieli ), Ale wiedzę zdobywamy sami w połączeniu z praktyką i doświadczeniem życiowym.To są totalnie dwie różne sprawy. Dlatego człowiek posiadający wiedzę – leczy nowotwory ( raka ). A człowiek wyuczony ( studia ) ,rozkłada bezradnie ręce. Dzisiaj ,jak i wczoraj rak był , jest uleczalny.Niema takiej choroby jak rak. Jest tylko osłabienie organizmu ( chodzi o odporność ), którą można w łatwy sposób pokonać.Każdy może to zrobić;warunek musi zdobyć ”WIEDZĘ”. Pozdrawiam.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s