Badanie amerykańskiego rządu potwierdza rakotwórczość telefonii komórkowej

Po latach zaprzeczeń i ataków ze strony mediów na ludzi mających obawy co do telefonii komórkowej, kiedy to nazywano ich „konserwami” i „wyznawcami teorii spiskowych”, wyniki obszernego, wieloletniego badania sfinansowanego przez rząd federalny USA potwierdzają, że promieniowanie telefonu komórkowego jest rakotwórcze.

24833338_f9dc73ab8a_o

Wyniki doświadczenia opublikowano w postaci raportu w przeddruku na serwerze Biorvix [link]. W badaniu przeprowadzonego w ramach Narodowego Programu Toksykologicznego sprawdzano, czy promieniowanie telefonów komórkowych może się okazać kancerogenne dla szczurów z linii Sprague-Dawley. Jak donosi portal Scientific American:
„Badanie objęło niespotykaną ilość gryzoni, które wystawiano przez cały okres ich życia na promieniowanie elektromagnetyczne. Jego wyniki stanowią jeden z najsilniejszych dowodów, że taka ekspozycja wiąże się z powstaniem raka przynajmniej w dwóch rodzajach komórek: w mózgu i w sercu.. (…) Badacze odkryli, że po wystawieniu tysięcy szczurów na intensywniejsze natężenie promieniowania radiowego u większości z nich rozwinęły się rzadkie formy raka mózgu i serca. Zaobserwowano także związek między dawką a odpowiedzią. U części gryzoni pojawiły się glejaki (rodzaj nowotworu komórek glejowych w mózgu), a u innych nerwiakowłókniak serca. W grupie kontrolnej, czyli tej, w której szczury nie miały kontaktu z promieniowaniem – u żadnego z gryzoni nie pojawił się nowotwór.”

Na Biorvix w raporcie z przedmiotowego badania czytamy:
„W przeprowadzonym kontrolowanym badaniu klinicznym wykryto ten sam rodzaj nowotworu u szczurów, który wcześniej wykrywano w badaniach epidemiologicznych u ludzi. Wszystkie kluczowe parametry doświadczenia były dokładnie kontrolowanie i monitorowane. Szczury i myszy wystawiano na działanie tego samego rodzaju promieniowania, jaki emitują telefony komórkowe, przez 9 godzin dziennie.”

A zatem przemysł telefonii komórkowej nie będzie mógł już dłużej ukrywać prawdy. Mamy tu do czynienia z wnikliwym badaniem, które wykazało ścisły związek między promieniowaniem telefonu komórkowego a rozwojem nowotworów mózgu i serca.

Całe dekady przemysł ten bagatelizował dowody łączące telefonię komórkową z rakiem. A nasze władze dawały mu na to ciche przyzwolenie. Tak właśnie działa amerykański rząd federalny, w którym agencja ochrony środowiska bagatelizuje niebezpieczeństwa związane z pestycydami, administracja ds. leków – z farmaceutykami, centra zwalczania chorób – ze szczepionkami, a departament rolnictwa uznaje żywność genetycznie modyfikowaną za całkowicie bezpieczną. Nasz rząd federalny nie robi nic więcej poza tworzeniem naukowej propagandy i marketingu na rzecz prywatnych korporacji.
Zaś kontrolowane przez władze media tylko wyśmiewają wszystkich, którzy choćby próbują kwestionować tą naukową propagandę:
Uważasz, że telefon komórkowy powoduje raka? Więc jesteś świrem!
Boisz się fluoru w wodzie z kranu? No to chyba ci szajba odbija…
Masz jakieś wątpliwości związane z rtęcią w szczepionkach? Zapewne słuchasz jakiś szarlatanów!

Tyle, że teraz prawda wychodzi na jaw. Teraz to już nawet nasz rząd ma w ręku wyniki badań wskazujących na kancerogenność telefonii komórkowej. I jednocześnie teraz niezależni naukowcy w swojej pracy otrzymują coraz więcej dowodow na szkodliwość rtęci w szczepionkach, zawartość glifosatu w żywności GMO, a także toksyczność leków i fluoru w wodzie wodociągowej.

Według organizacji Consumer Reports:
„Wyniki tego obszernego, wieloletniego badania mogą ponownie wywołać debatę na temat bezpieczeństwa telefonii komórkowej. Na stronie internetowej Narodowego Programu Toksykologicznego napisano, że na ich podstawie Administracja ds. Żywności i Leków powinna określić, w jaki sposób najlepiej ochronić konsumentów przed promieniowaniem z telefonów komórkowych. Centra zwalczania chorób także powinny przywrócić odpowiednie ostrzeżenia. Tak samo przemysł telefonii komórkowej może zostać zmuszony do podjęcia odpowiednich działań, tym bardziej że, stowarzyszenie CTIA (zajmujące się urządzeniami bezprzewodowymi) utrzymuje, że telefony komórkowe są całkowicie bezpieczne i w oparciu o tą tezę próbowało zablokować ustanowienie prawa w San Francisco, które wymagałoby od sprzedawców informowania konsumentów o prawidłowym korzystaniu z telefonów komórkowych.”

Tekst źródłowy: http://www.naturalnews.com/
z dn. 27.05.2016

3 uwagi do wpisu “Badanie amerykańskiego rządu potwierdza rakotwórczość telefonii komórkowej

  1. Pingback: Potwierdzono rakotwórczość telefonii komórkowej - Gazeta Chicago

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s