Brytyjski sąd o 5G: „Społeczeństwo ma prawo wiedzieć.”

Po tym, jak rada miasta Gateshead po cichu zleciła instalację nadajników 5G, brytyjski sąd zdecydował, że jego mieszkańcy mają prawo do informacji o szkodliwym wpływie tej technologii na ich zdrowie i otoczenie.

40494212355_ad5e8988be_h

Mark Steele, aktywista walczący z 5G, już w zeszłym roku informował mieszkańców Gateshead o zagrożeniach związanych z uruchomieniem tej technologii w ich mieście. W tym samym czasie zaobserwowano tu wzrost zachorowalności, m.in. na nowotwory.
Jednocześnie tutejsi radni nie kwapili się, by powiadomić miejscowych o nowej sieci w ich sąsiedztwie, choć mieli niemało dowodów na to, że inteligentne siatki 5G umieszczone na czubkach latarni stanowią zagrożenie dla żyjącej tu społeczności. Co więcej, w mediach społecznościowych pojawiły się nieprawdziwe zarzuty, a na ulicach rozdawano ulotki wskazujące, że Mark Steele jest pseudonaukowcem oraz że promieniowanie 5G jest nieszkodliwe. Radni zapewniali w nich m.in., że: „nie ma żadnych naukowych podstaw czy wiarygodnych dowodów na prawdziwość historii o światłach ulicznych wywołujących raka i inne choroby.”

Chcąc zamknąć usta Markowi Steele wykorzystano nawet policję. Jednak wczoraj uwolniono go, a rada Gateshead ma mu wypłacić 11 tysięcy funtów odszkodowania. Oczywiście z pieniędzy podatników. W sądzie, żaden z urzędników nie potrafił wytłumaczyć czym tak naprawdę jest 5G, a wiodący ekspert z ramienia miasta odmówił udziału w rozprawie. Ostatecznie sąd nie zgodził się na dalszy areszt dla Marka stwierdzając, że:
„Społeczeństwo ma prawo wiedzieć.”

Sprawa uruchomienia 5G w Gateshead bez informowania o tym mieszkańców jest precedensem i zostanie wykorzystana przez innych, którzy w ramach walki z urzędnikami staną przed sądem. W brytyjskich miastach takich jak Surrey, Westminster czy Luton, również zainstalowano na latarniach nadajniki mikrofalowego promieniowania elektromagnetycznego. Nawet jeśli dziś obsługują one sieci 2G, 3G czy 4G, to można je z łatwością przekształcić w 5G poprzez odpowiednie soczewki do skupiania częstotliwości.
Sąd orzekł, że Mark Steele jest wiarygodnym ekspertem w dziedzinie technologii promieniowania elektromagnetycznego i GSM, który udowodnił, że rada miasta Gateshead odpowiada za wprowadzenie społeczeństwa w błąd oraz próbę skompromitowania jego i innych osób żądających zakazu dla 5G.

Tekst źródłowy: https://takebackyourpower.net/
z dn. 25.10.2018

 

Od Xebola:
Nasz kraj chce być pionierem we wdrażaniu 5G – technologii, która sprawi, że internet w naszym smartfonie będzie jeszcze szybszy i jeszcze bardziej niezawodny, w każdym miejscu i o każdej porze dnia i nocy.
Pierwszy nadajnik 5G, o którym dowiedziało się społeczeństwo, już stanął. W Gliwicach. Ludzie wyszli na ulice, by protestować, jednak władze miasta swojej decyzji nie cofnęły.
Za protestującymi stoi nauka. Już ponad rok temu lekarze i naukowcy z 36 krajów zażądali od władz UE wprowadzenia moratorium na 5G. Powód jest prosty: żeby wdrożyć tę technologię trzeba postawić jeszcze więcej anten. A związek pomiędzy emitowanym m.in. przez nie promieniowaniem elektromagnetycznym a wzrostem: zachorowań na nowotwory, przypadków bezpłodności, uszkodzeń genetycznych czy zaburzeń neurologicznych już dawno został dowiedziony. UE na apel nie zareagowała, mimo że nawet działające w jej ramach instytucje podzielają niepokój ekspertów.
Podobnie polskie władze zdają się być ślepe i głuche na jednoznaczne dowody naukowe w tej sprawie. Naszym zadaniem jest więc, by ją nagłośnić.
Kiedyś pojęcie „smogu” było bagatelizowane. Dziś politycy prześcigają się w deklaracjach, kto się z nim szybciej upora. Podobnie jest z „elektrosmogiem: obecnie większości Polaków ten termin nic nie mówi, jednak zagrożenia z nim związanego nie da się dłużej bagatelizować. Dlatego na facebooku utworzyliśmy grupę: POLSKIE NIE DLA 5G!, w której wymieniamy się informacjami o szkodliwości tej technologii oraz propozycją działań, które pomogą powstrzymać jej rozwój w naszym kraju. Wszystkich zainteresowanych i nieobojętnych serdecznie zapraszam!

 

Reklama

4 uwagi do wpisu “Brytyjski sąd o 5G: „Społeczeństwo ma prawo wiedzieć.”

  1. Witam;Jedna jaskółka wiosny nie czyni. 5-G jest początkiem naszego końca. To ma służyć do naszej kontroli. Jakby kto jeszcze nie wiedział. A widać że większość bladego pojęcia niema o co właściwie w tym chodzi. A Spotkania na fiki-miki ; dobrze służą aby wszystkich mieć pod właściwą kontrolą. Pozdrawiam.

    Polubienie

  2. 5G w rzeczywistości ok 10-20 % to internet , szybkie dane. Pytanie czym jest to pozostałe 80-70 % pasmo tego wynalazku? A moze zacznijmy słuchać na początek Aron Russo żyd reżyser filmowy przyjaciel rodziny Rockefellerów opowiada o głównych celach ! Obowiązkowo posłuchaj a później zacznij układać puzzle i kojarzyć bajeczki o zrównoważonym rozwoju czyli planie Sorosa. Szybkość jest tu tylko przykrywką ! You tube otwarcie tunelu w Szwajcarii 2016 ! A o tym co robią maszyt GSM włacznie z wyrokami NSA dowiecie się tu you tube Zagrożenia związane z rozwojem sieci komórkowych 2/2 – u Rejtana Podważ te informacje mądralo !

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s