Brytyjski rząd przyznaje: 5G jest technologią eksperymentalną

W dniu wczorajszym Brytyjskie Ministerstwo ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu przekazało zaskakującą informację: resort przyznał, że „5G jest technologią eksperymentalną” oraz że nie przeprowadził dla niej żadnych ocen ryzyka i  oddziaływania na zdrowie człowieka, w tym osób szczególnie wrażliwych. Ministerstwo potwierdziło, że technologia 5G nie jest objęta żadnym ubezpieczeniem komercyjnym w zakresie ewentualnych roszczeń, jakie mogłyby z tego powodu wyniknąć.

45370042784_ee001670af_o

Na stronie internetowej ministerstwa można przeczytać, że jest ono odpowiedzialne za „przeprowadzenie cyfrowej rewolucji” oraz „realizację ambitnego programu wdrożenia komunikacji cyfrowej” na terenie całego Zjednoczonego Królestwa. Resort dodaje, że: „podstawową rolą rządu będzie prowadzenie polityki i tworzenie legislacji, które zapewnią odpowiednie warunki do uruchomienia i rozwoju sieci 5G.” Jak dotąd na projekty w tym temacie brytyjskie władze zdążyły wydać już ponad 1 miliard funtów.

Prawo do informacji

Ministerstwo przekazało przedmiotową informację na wniosek o dostęp do informacji publicznej. Pytanie zadane we wniosku brzmiało: „Jakie oceny oddziaływania przeprowadzono dotychczas, a jakie ministerstwo ma zamiar przeprowadzić w związku z planowaną i istniejącą infrastrukturą 5G w Północnej Irlandii?”

W odpowiedzi resort napisał:
„Ministerstwo nie posiada informacji w pytanym zakresie. Informujemy, że 5G jest technologią eksperymentalną, która ma zapewnić szybszą i pewniejszą łączność oraz umożliwić przesył większej ilości danych, zmniejszenie opóźnień i obsługę większej ilości połączeń. Nie przewiduje się, by miała ona szkodzić bardziej osobom szczególnie wrażliwym, niż pozostałym.”

Odpowiedź ministerstwa na wcześniejsze podobne pytanie, tyle że dotyczące ocen ryzyka brzmi:
„Departament nie posiada informacji w pytanym zakresie. Należy zwrócić uwagę, że realizowany przez nas program testowy nie jest prowadzony w Północnej Irlandii.”

Okazuje się zatem, że brytyjski rząd wydał ponad miliard funtów, by „sprawdzić wyzwania, jakie stoją przed, oraz korzyści, jakie można uzyskać z” technologii eksperymentalnej! nie przeznaczając ani jednego pensa na zbadanie jej bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę brak ocen ryzyka i ocen oddziaływania, prawdopodobnie nie przyszło im to nawet do głowy!

Być może nie powinno to dziwić, skoro podstawową rolą rządu ma być „prowadzenie polityki i tworzenie legislacji, które zapewnią odpowiednie warunki do uruchomienia i rozwoju sieci 5G”…
Dla tych, co pozostawali pod wpływem iluzji, że głównym zadaniem władz jest zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa, w tym ochrona osób szczególnie wrażliwych, oraz działania na rzecz interesu publicznego, może być to spore zaskoczenie.

Brak reakcji na obawy opinii publicznej

Działająca przy brytyjskim Ministerstwie Zdrowia agencja Public Health England wielokrotnie odprawiała z kwitkiem obywateli, niezależnych lekarzy i ekspertów, którzy zgłaszali swoje obawy związane z siecią 5G. Tymczasem ich niepokój nie był bezzasadny. W 2017r. ponad 180 naukowców z 35 krajów podpisało się pod apelem o wprowadzenie natychmiastowego moratorium na rozwój tej technologii, dopóki jej bezpieczeństwo nie zostanie w pełni udowodnione.
Niepokój społeczny wynika przede wszystkim z przewidywanego wzrostu ekspozycji na promieniowanie pochodzące od wielu nowych anten, które są potrzebne do prawidłowego działania technologii 5G. Tym bardziej, że coraz trudniej będzie się przed tym promieniowaniem schować, także osobom najbardziej wrażliwym tj. kobietom ciężarnym i dzieciom.

Kryzys zdrowia publicznego na ogromną skalę

Inne obawy dotyczą częstotliwości mikrofalowej, używanej przez 5G, które oddziałują na gruczoły potowe skóry, a także mogą powodować szereg takich zaburzeń jak: arytmia, zmienność rytmu serca, choroby bakteryjne, spadek odporności czy nieprawidłowości w rozwoju płodu.
Oczywistym jest, że nie uwzględniając na tym etapie wdrażania nowej technologii tak poważnych zagrożeń, brytyjski rząd szykuje swoim obywatelom kryzys zdrowia publicznego na niespotykaną dotąd skalę. I ponosi za to pełną odpowiedzialność.

 

Tekst źródłowy: https://digitalsurvivor.uk/
z dn. 28.02.2019

Reklama

2 uwagi do wpisu “Brytyjski rząd przyznaje: 5G jest technologią eksperymentalną

  1. Witam; Smutny artykuł. Czy to jest, rząd? a może to jest nierząd? Kto ich tam wie, jedno jest pewne; szykują Irlandii depopulacje ludności. Co można zrobić? Jak się zabezpieczyć? Odpowiedź;
    przestać używać komórek, i WiFi. Kto na to pójdzie? Pytanie bez odpowiedzi. Angole nie lubią Irlandczyków, jedyny kraj który się nie dał podporządkować tak jak chcieli. Dlatego idą na pierwszy ogień. Gdyby wyłączyli wszystkie komórki, cała GSM-G5- była by ; jak kulą w płot. A protesty, to mogą sobie wsadzić, tam gdzie słońce nie dochodzi. Szkoda jest mnie tego narodu, jest porządny i waleczny, są bardzo podobni do nas. My będziemy następni; ma nas zostać, kołków-matołków około 15milionów. Reszta do piachu. Część będzie zamiatała ulice, część do supermarketów, a pozostała część do prac porządkowych. Taki będzie koniec kraju, który przez tysiące lat, się nie dawał pokonać. Tym razem przyszła kryska na Matyska. Taki koniec dumnego, ale zarazem niemożliwie głupiego narodu. Pozdrawiam.

    Polubienie

  2. Pingback: Rząd przyznaje, że 5G to technologia eksperymentalna – Wolna Polska – Wiadomości

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s