Po Hugo Boss i Armanim, GUCCI odchodzi od futer

Okazuje się, że wieloletnie starania organizacji Humane Society of the United States (HSUS) i LAV nie poszły na marne: znany na całym świecie dom mody Gucci zapowiedział właśnie odejście od futer zwierzęcych, poczynając już od wiosennej kolekcji 2018. Prezes tej firmy, Marco Bizzarri, ogłosił to w dniu 11 października podczas Londyńskiego Pokazu Grupy Kering.

5208887537_18aa91e7e1_b

Wyżej wspomniane HSUS i LAV są członkami -Fur Free Alliance-, koalicji zrzeszającej ponad 40 organizacji, która walczy o prawa zwierząt, m.in. poprzez odejście od przemysłu futrzarskiego. Dla Gucciego od teraz nie będą już zabijane: norki, kojoty, jenoty, lisy, króliki i inne zwierzęta hodowane na futro.

Okazuje się jednak, że to nie koniec znajomości popularnego domu mody z HSUS i LAV. Organizacje nadal będą pomagać identyfikować i minimalizować szkodliwy wpływ  przemysłu modowego na zwierzęta i środowisko.
„Decyzja Gucci’ego to początek zmian w przemyśle odzieżowym”- twierdzi PJ Smith, starszy menadżer ds. polityki w HSUS. „Kiedyś wrócimy pamięcią do tego momentu i zdamy sobie sprawę, że dzięki niemu świat odwrócił się od futer i ubrań zawierających wykonane z niego dodatki.”

Gucci to kolejna firma w branży, która odeszła od futer – wcześniej zrobił to już Armani, HUGO BOSS, Yoox Net-a-Porter, Stella Mc Cartney i inni. W ten sposób polityka przemysłu odzieżowego zaczyna wpisywać się w Program na rzecz Zakazu Sprzedaży Futer.

„Odpowiedzialność jest jedną z kluczowych wartości dla naszej firmy, stąd będziemy kontynuować nasze działania na rzecz ochrony środowiska i zwierząt.” – twierdzi Marco Bizzari. „Z pomocą HSUS i LAV planujemy kolejny krok w tej materii mając nadzieję, że dzięki temu świadomość konsumentów będzie wzrastać, a nasza postawa okaże się inspiracją dla innych. Cała branża odzieży luksusowej może na tym zyskać stając się po prostu lepszą.”

 

Tekst źródłowy: https://www.ecowatch.com/
z dn. 11.10.2017

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s