Sieć 5G – wkrótce w Twoim sąsiedztwie…

Nowe technologie często obiecują nam, że dzięki swojej nowoczesności uzdrowią społeczeństwo, którego życie stanie się łatwiejsze poprzez usunięcie tego, co przestarzałe. Podobnie działa stowarzyszenie Wifi Alliance, oferujące bezprzewodową sieć o zasięgu globalnym, która już wkrótce ma „połączyć wszystkich ze wszystkim wszędzie”, przez co niemalże każdy aspekt naszej codzienności polepszy się…

41104771570_b08fa39deb_k

Wifi Alliance (z siedzibą w Teksasie), które nie udaje nawet, że przejmuje się jakimikolwiek szkodliwymi aspektami swojej oferty, twierdzi (i być może nawet ma rację), że obecnie na Ziemi nadajników wifi jest więcej niż ludzi. Niestety, jesteśmy przez to nieustannie narażeni na ich oddziaływanie, które wcale nie jest obojętne dla naszego zdrowia.

Po odkryciu w 1895r. promieniowania rentgenowskiego jego wprowadzanie na rynek nie obyło się bez narażenia zdrowia czy choćby utraty włosów. W końcu jednak techniki oparte na promieniowaniu elektromagnetycznym rozwinęły się i tworzą dziś branżę wartą miliardy dolarów, której udało się całkowicie uzależnić świat od oferowanych przez siebie aplikacji. Jednocześnie wyniki badań naukowych wskazują, że przemysł technologii bezprzewodowych jest dla nas szkodliwy. A on sam, podobnie jak władze państwowe i pracujące dla nich instytucje, nie chcą nas informować o groźnym dla zdrowia wpływie produktów najnowszej generacji.

Jeszcze przed wprowadzeniem w 1997 do sprzedaży urządzeń wifi, które jak grzyby po deszczu pojawiły się w każdym rozwiniętym kraju, tzw. hotspoty, czyli miejsca, gdzie bez problemu można połączyć się z internetem, już tam były. Dziś poza nimi mamy również: telefony bezprzewodowe, wieże z nadajnikami, anteny, inteligentne liczniki, przez co zarówno my jak i nasze dzieci narażeni jesteśmy na ciągły kontakt z promieniowaniem elektromagnetycznym, od którego praktycznie nie ma gdzie uciec.
Bez rozwoju technologii opartych na tym promieniowaniu oraz gadżetów, które stały się nieodłącznym elementem naszego życia, nie byłoby także sieci gromadzących nasze dane, a Big Brother musiałby chodzić od drzwi do drzwi, by dowiedzieć się, co u kogo słychać.

Niedawno jeden z oddziałów amerykańskiego Instytutu ds. Zdrowia: Krajowy Program Toksykologiczny, przeprowadził największe na świecie badanie promieniowania o częstotliwości radiowej wykorzystywanego w branży telekomunikacyjnej. Opublikowane w 2016r. wyniki były jednoznaczne: ekspozycja na tego rodzaju pole elektromagnetyczne powoduje znaczny wzrost zachorowań na raka mózgu i serca u zwierząt. Naukowcy potwierdzili również istnienie związku między korzystaniem z telefonu komórkowego a zwiększonym ryzykiem wystąpienia nowotworu mózgu u ludzi. Potwierdzają to obszerne dane epidemiologiczne. Warto wiedzieć, że w przedmiotowym badaniu szkodliwy wpływ promieniowania zaobserwowano na poziomie dużo niższym niż to, które przez międzynarodowe instytucje od dawna uznawane jest za bezpieczne.

Specjalizujący się w fizyce, biochemii i genetyce profesor Martin Pall, zajmujący się od prawie 20 lat promieniowaniem elektromagnetycznym, tłumaczy:
„Obecne poziomy uznano za bezpieczne m.in. dlatego, że prezes amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności wcześniej pracował jako lobbysta na rzecz branży telekomunikacyjnej. (…) W naszym kraju wielu ludzi próbowano uciszyć w tym temacie, a finansowanie badań przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska wstrzymano już na samym początku, tj. w 1986r. Podobnie było z Morskim Laboratorium Badawczym, któremu zmniejszono granty również w tym roku. Kilka lat później to samo się miało miejsce w Narodowym Instytucie ds. Zdrowia.”

Jeśli powyższe informacje nie wzbudziły jeszcze Waszych obaw to wiedzcie, że nowa generacja technologii bezprzewodowej 5G, oferująca usługę o niewinnym brzmieniu: internet rzeczy, będzie dla nas jeszcze bardziej niebezpieczna i jeszcze trudniej będzie się przed nią schować.
Rozpowszechnienie emisji promieniowania z obecnego pasma częstotliwości bezprzewodowej do 5G wobec nieświadomego społeczeństwa powinno być traktowane jak przestępstwo.
Pasmo częstotliwości wykorzystywane dziś w sieciach bezprzewodowych mieści się w granicach od 300 Mhz do 3GHz. Przykładowo, że system lokalnej sieci komputerowej LANS korzysta z 2,4 GHz. 5G po raz pierwszy wykorzysta fale milimetrowe o częstotliwości od 30 do 300 GHz. Warto wiedzieć, że opracowana przez amerykańską armię broń mikrofalowa o nazwie Active Denial System, służąca głównie do kontroli tłumu, emituje promieniowanie wysokiej częstotliwości porównywalne do 5G, tj. nieco ponad 90 GHz. A zatem pod wyżej przytoczonymi liczbami kryje się ogromny wzrost szkodliwości promieniowania na nasze zdrowie.
W roku 2017 międzynarodowa organizacja Environmental Health Trust zaleciła Unii Europejskiej wprowadzenie moratorium na „rozwój technologii piątej generacji 5G do czasu, aż nie zostanie przeprowadzone pełne badanie nad możliwym jej wpływem na zdrowie i środowisko przez niezależnych naukowców.” Według EHT obecne „pole elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej okazało się być szkodliwe zarówno dla ludzi jak i otaczającej nas przyrody (…) na poziomach znacznie niższych niż te wymagane międzynarodowym prawem.” UE zignorowała apel organizacji.
Za oceanem też nie jest lepiej. Mimo, że wielu Amerykanów mogłoby to odebrać jako kolejny eksperyment na ich dzieciach, w lipcu 2016r. Federalna Komisja Łączności dała zielone światło, by USA stały się „pierwszym krajem otwartym na wyższą częstotliwość fal milimetrowych na rzecz rozwoju piątej generacji bezprzewodowej technologii komórkowej.”
EHT tak tłumaczy swoje obawy:
„Technologia 5G ma na celu przenoszenie większej ilości danych z większą prędkością poprzez bezprzewodową transmisję. Będzie ona skuteczna tylko na niewielkie odległości. Ponadto ciężko przechodzi przez ciała stałe. Stąd z pewnością pojawi się wiele nowych anten: w celu pełnego wdrożenia 5G na 10 do 12 domów ma przypadać jedna antena, co jeszcze bardziej na razi nas na ekspozycję na promieniowanie.”
Małe anteny nadawcze 5G przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, będą emitować milimetrowe, mini- i mikrofalowe promieniowanie znacznie silniejsze niż obecne systemy bezprzewodowe.

Wracając do tematu internetu rzeczy, do jego stworzenia potrzeba właśnie 5G. W tej technologii rzeczy wszystkie urządzenia (np. AGD, systemy w pojeździe, a nawet w całym mieście) zdolne do transferu danych zostaną połączone bezprzewodowo w ramach jednej spójnej sieci, która do funkcjonowania nie będzie potrzebować ani komputera ani czynnika ludzkiego. Stworzony zostanie nowy inteligenty system komunikacyjny, który połączy, jak już wspomniano, „wszystkich ze wszystkim wszędzie”.
Integralną częścią internetu rzeczy, przy wykorzystaniu jego pełnego potencjału, ma być sztuczna inteligencją, rozumiana jako samoświadomy komputer ze zdolnością do automatycznego rozumowania, który dostrzega swoje otoczenie i podejmuje działania by zwiększyć swoje szanse na sukces.
Już dziś sztuczna inteligencja jest w stanie wykonywać nasze czynności robiąc to szybciej i lepiej. Dzięki niej możemy w przyszłości zostać odciążeni w zakresie pracy, myślenia czy funkcjonowania pozwalając w następnej kolejności by internet rzeczy za nas działał, myślał, a nawet podejmował decyzje. Aż w końcu ludzie pozostaną bez żadnego celu w życiu i, tak naprawdę, bez konieczności istnienia.

Już nieżyjący Stephen Hawking, jeden z najpopularniejszych naukowców na świecie, tak to podsumował:
„Sztuczna inteligencja będzie największym wynalazkiem w dziejach ludzkości. Niestety, może się również okazać jego ostatnim.”

 

Tekst źródłowy: https://www.globalresearch.ca/
z dn. 06.07.2018

Reklama

6 uwag do wpisu “Sieć 5G – wkrótce w Twoim sąsiedztwie…

 1. ZBYTECZNA ONI MAJĄ PEJSBOOKA.
  PEJSBOOK to największe w historii narzędzie szpiegowskie KROWOPASÓW!
  Portale społecznościowe to duże i szczegółowe bazy danych o ludziach i ich kontaktach towarzyskich. Strach ich używać! Korzystając z sieci, na każdym kroku pozostawiamy po sobie ślad. Czasem nawet zupełnie nieświadomie. Wydaje się wręcz, że we współczesnym internetowym świecie, anonimowość zupełnie już nie istnieje.W dobie wielkich portali społecznościowych nie da się już ukryć żadnych danych.Na to zjawisko zwrócił ostatnio uwagę twórca kontrowersyjnego portalu Wikileaks, Julian Assagne. Stwierdził wręcz, że Pejsbook jest najlepszym w historii narzędziem szpiegowskim. Wszyscy, którzy dodają swoich znajomych do kontaktów na Pejsbooku powinni zrozumieć, że wykonują darmową robotę dla służb wywiadowczych KROWOPASÓW, budując im bazę danych.
  Twórca Wikileaks zaznacza, że na Pejsbooku odnaleźć można wszystkie najbardziej szczegółowe informacje o danej osobie, jej kontaktach towarzyskich i rodzinnych, nazwiskach, adresach, miejscach aktualnego pobytu, sposobie komunikowania się.
  Co ciekawe, Julian Assagne uważa nawet, że bez Pejsbooka i innych portali społecznościowych nie byłyby możliwe rewolucje w Afryce, czy też inne tajne operacje przeprowadzane przez KROWOPASÓW!
  Czy mężczyzna ma racje? Czy rzeczywiście powinniśmy obawiać się o swoje bezpieczeństwo? OCZYWIŚCIE !!!

  Polubienie

 2. Pingback: Sieć 5G – wkrótce w Twoim sąsiedztwie… – Wolna Polska – Wiadomości | Sekrety Ameryki

 3. Pingback: Sieć 5G – wkrótce w Twoim sąsiedztwie… | 7777777blog

 4. Pingback: Sieć 5G – wkrótce w Twoim sąsiedztwie… | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s