Znany klimatolog potwierdza prowadzenie geoinżynieryjnych eksperymentów

Wiodący brytyjski klimatolog ujawnił, prawdopodobnie nie zdając sobie z tego sprawy, że geoinżynieria klimatu wykorzystująca smugi chemiczne to nie jakaś teoria spiskowa, ale coś, co się dzieje na całym świecie już dziś.

15.09.28 Siennica Różana

Profesor Tim Lenton z katedry Nauk o Systemach Ziemskich i Zmian Klimatycznych na uniwersytecie w Exeter w Wielkiej Brytanii, brał udział w konferencji w Paryżu dotyczącej przyszłości ludzkości w kontekście zmian klimatycznych. Tam zgodził się odpowiedzieć na pytania dotyczące modyfikacji pogody i ich wpływu na naszą planetę.

Olga Raffa z organizacji Chemtrails Project UK pytała profesora, dlaczego realizuje się programy geoinżynieryjne skoro nie prowadzi się badań nad ich skutkami. Aktywistka chciała też wiedzieć, jak tłumaczy się wykorzystywanie w nich aerozoli zawierających glin, bar i inne substancje, które, jak wiadomo, przyczyniają się do ginięcia pszczół.
„Reprezentuję dużą grupę ludzi, którzy zastanawiają się, dlaczego nie bierze się pod uwagę takich programów jak modyfikacja pogody czy prowadzonych na całym świecie eksperymentów geoinżynieryjnych” – powiedziała Raffa w kontekście trwającej debaty w sprawie zmian klimatycznych, w której całkowicie pomija się kwestię geoinżynierii.
„Codziennie obserwujemy, jak wpływają na nasze środowisko rozprowadzane w atmosferze aerozole, stopniowo blokujące słońce. A w przyrodzie pojawiły się ogromne ilości glinu – nawet w organizmach pszczół. Jak wiemy, mamy do czynienia z masowym ginięciem tych owadów i w ogóle całego świata ożywionego.”

Raffa poruszyła też kwestię promieniowania elektromagnetycznego, HAARP’a, tajnych programów wojskowych i inne mocne tematy, które wielu wiodących klimatologów woli ignorować, ale nie profesor Lenton.

W swojej odpowiedzi naukowiec wyraził swój sprzeciw wobec „technik odbijania światła słonecznego” oraz „programów usuwania węgla na dużą skalę”, które wykorzystuje się jako usprawiedliwienie prowadzenia oprysków na naszym niebie.


Profesor Lenton przyznaje, że niekontrolowany eksperyment geoinżynieryjny trwa…

W kolejnym pytaniu, zadanym przez dr Colin Pritchard z Uniwersytetu w Edynburgu, profesor Lenton przyznał, że programy modyfikacji pogody to nie wizja przyszłości, ale rzeczywistość, która ma miejsce już dziś.

Przyciśnięty w sprawie swoich poglądów na temat zagrożeń związanych z „przez nikogo niekontrolowany, ale prowadzony w skali całego globu eksperyment geoinżynierii” profesor odpowiedział:
„Uważam, że musimy być ostrożni wobec pewnych propozycji nowych technologii. Ale myślę także, że chyba wszyscy możemy się zgodzić, że nikt z nas nie chce kontynuować obecnego, przez nikogo niekontrolowanego, eksperymentu.”

Innymi słowy, według profesora, rządy i wszyscy inni, którzy skłaniają się ku geoinżynierii, już teraz uczestniczą w niekontrolowanym przez społeczeństwo eksperymencie prowadzonym na całym globie. I tak jak wielu z nas, Lenton chce by ten eksperyment przerwano i zaczęto słuchać prawdziwie naukowych propozycji.

Ale aby tak się stało, najpierw należałoby przyznać, że te eksperymenty to prawda, co wydaje się jednak niemożliwe w przypadku wielu oponentów teorii chemtrails. W tej chwili nie ma już po co dyskutować, czy chemtrails istnieją – BO ISTNIEJĄ, ale raczej: od jak dawna są na naszym niebie.

Aktualnie profesor Lenton zaprzecza, że jego słowa dotyczyły geoinżynierii i chemtrails, ale według członków Chemtrails Project UK jest to tylko nieudolna próba wycofania się ze swojej wypowiedzi:
„Jasnym jest, że ten -niekontrolowany eksperyment-, o którym mówił Lenton to ten sam -niekontrolowany eksperyment geoinżynieryjny-, o który pytała go Pritchard. Wiemy to, ponieważ jego odpowiedź padła bezpośrednio po jej pytaniu.”

Tekst źródłowy: http://www.naturalnews.com/
z dn. 6.01.2016

Reklama

7 uwag do wpisu “Znany klimatolog potwierdza prowadzenie geoinżynieryjnych eksperymentów

 1. Pingback: Znany klimatolog potwierdza prowadzenie geoinżynieryjnych eksperymentów | Ripsonar News

 2. Największym niekontrolowanym eksperymentem geoinżynieryjnym prowadzonym przez całą ludzkość jest wprowadzanie do atmosfery znacznych ilości dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Wydaje mi się, że prof. Lenton miał właśnie to na myśli.

  Polubienie

  • Dwutlenek węgla to nic… Jeżeli chodzi o gazy najgorsze są dioksydy i , ,, niska emisja,, ze spalania węgla w domowych piecach (w tym rad)… Bardziej martwił bym się zanieczyszczeniem powietrza niż Co2… W okresie zimowym w Polsce normy zachodnioeuropejskie zanieczyszczenia powietrza nawet poza miastami przekraczają nawet 20 razy dopuszczalne wartości … Ale o tym cisza…

   Polubienie

 3. …..widzę każdego dnia ….jak zmienia się niebo …..widzę te smugi…..widzę ,że to jest sterowany program……nie dla naszych korzyści……Ps. jest internet….tam wiedza jest….nie bąć

  mi baranami….idącymi na rzeż !

  Polubienie

 4. Pingback: Znany klimatolog potwierdza prowadzenie geoinżynieryjnych eksperymentów | ZA KULISAMI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s